Alistair Brownlee obhajuje olympijské zlato

19.08.2016 -
Alistair Brownlee v Riu obhajuje olympijské zlato z Londýna. Jeho bratr Jonny je stříbrný, o překvapení závodu se postaral Jihoafričan Henri Schoeman. Triatlon byl jedním z vrcholů této Olympiády. Více v následujícím textu
Startovní pole čítalo v celkovém  součtu 56 závodníků. Náročnou kvalifikací nakonec neprošel ani jeden český reprezentant, to se stalo poprvé od triatlonové olympijské premiéry v roce 2000. Největšími favority závodu byla bratrská dvojice Brownlee. Jejich vážný konkurent Španěl Javiér Goméz si těsně před Hrami zlomil loket a do boje o zlato nezasáhl. Vysoké ambice neskrýval jeho krajan rychlonohý Mario Mola, Jihoafričan Richard Murray, Francouz Luis či Portugalec Perreira. 


Pláž Copacabána v 16:00 středoevropského času odstartovala mužský závod. Na čele se usadil nejsilnější plavec pelotonu Slovák Varga, který diktoval tempo. Za ním se vyselektovala skupina čítající deset mužů. Nechyběli zde bratři Brownlee, Jihoafričan Schoeman, Francouz Luis nebo Belgičan Marten Van Riel. Naopak až v druhém balíku se pohyboval Mola s Murrayim. Brownlee se na kole tradičně nešetřili a rozjeli pekelné tempo. První skupina si byla vědoma obrovské šance na kvalitní výsledek a dobře spolupracovali. Naopak Mola cítil ve vzduchu promarněnou šanci a na stylu jízdy to bylo znát. Skvěle jel i Slovák Varga, který se značně podílel na tempu čelní skupiny. O vítězi ale rozhodla až závěrečná "desítka". Po cyklistické části se okamžitě na čele usadili oba Britové. Nejprve se snažil s nimi držet tempo Francouz Luis, potom se na čelo marně dotahoval Jihoafričan Schoeman. Brownlee běželi nekompromisně. Zhruba na metě šestého kilometru začal ztrácet Jonathan Brownlee - bronzový muž londýnské Olympiády, Alistair běžel neohroženě. Mezi závodníky vznikl zhruba patnácti vteřinový rozestup, který vydržel až do konce. V cíli se objevil obhájce zlata Alistair Brownlee plný emocí. Za ním finišoval jeho bratr Jonathan, třetí doběhl Jihoafričan Henri Schoeman, který zajel životní výsledek. Slovák Varga se pořadím propadal a finišoval na 11. místě. Spolufavorit závodu Mola doběhl 8. Richard Murray byl 4. Kompletní výsledkový servis:

http://www.triathlon.org/results/result/2016_rio_de_janeiro_olympic_games/305290

Ženský závod s Vendulou Frintovou startuje 20.8. 

Hodnocení:
Přečteno 768x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí