Aquatlon ve Varech ovlivněn počasím

8.07.2007 -
Druhý ročník Karlovarského aqutlonu byl do míry ovlivněn nepříznivým počasím (Teplota vody 18 stupňů, teplota vzduchu 15 stupňů). Z původně 862 přihlášených závodníků se nakonec na start postavilo pouze 39 závodníku a závodnic v kategoriích dorostu a žactva, kteří bojovali o body do Českého poháru. V kategorii Open se pak o prizemany v celkové výši 7000,- Kč popralo 12 odvážných, z toho jedna žena.
Nepřízeň počasí zapříčinila také zněny tratí, které byly po dohodě s technickým delegátem organizátory změněny. V mladších žácích a žákyních se závodilo v objemech 400m plavání a 1000m běh. Vítězem žáků se stal Dáňa Jindřich, před Kinclem Tomášem a Kunclem Šimonem. V mladších žákyních získala zlato Paliderová Alena, stříbrná byla Třebická Alena a pro bronz si doběhla Poláková Pavla.
Starší žáci a žákyně si to rozdali na tratích o objemech 800m plavání a 2000m běhu. Zde si první místo odváží Kabrhel Tomáš a Hláváčová Barbora, druzí byli Debnar Martin a Grabmullerová Alena a na třetím místě Vrzák Michal a Vachulková Petra.
V nejobsazenějších kategoriích dorostenců, kteří závodili na 1200m plavání a 3000m běhu se stal po tuhém boji vítězem závodník domácího oddílu AC START Vojtěch Dědek, který v závěru běhu udolal vítěze plavecké části Šlajse Petra, třetí pak skončil Řenč Tomáš.
V dorostenkách bylo pořadí následující, Kuříková Petra, Platinová Denisa a Klingorová Irena.

Open závod, ve které ženy( žena) startovali (startovala) s náskokem 3:11 (vypočteno dle výsledků odstupů SP za posledních 10 let) na muže. Prizemoney pak byly rozdělovány v absolutním pořadí.

Souboj o celkové prvenství, který zvedl z tribun i ty  nejzmrzlejší diváky, pro sebe v posledním okruhu rozhodl famózním běžeckým výkonem Picka Matěj a získal tak největší prémii své dosavadní kariéry. Hanka Kolářová, vítězka ženské kategorie proběhla cílem jako druhá v celkovém pořadí. Třetí byl domažlický Norbert Švarc.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Karlovarskému Kraji za finanční podporu a  všem dobrovolníkům při organizaci závodu.

Za pořádajíci oddíl AC Start Karlovy Vary
Jan Kovalovský a Tomáš Báča
Výsledky na www.Sportis.cz
Hodnocení:
Přečteno 406x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí