V roce 2003 začala, letos jede na Havaji

21.10.2005 -
Svůj první triatlon jsem absolvovala v sezóně 2003, zalíbilo se mi to a tak jsem na podzim začala s ucelenější přípravou. V následující sezóně jsem už absolvovala celý Český pohár Xterra, celkovém hodnocení skončila 3. v kategorii Elite
V roce 2003 začala Radka Bičišťová s Xterrou, letos jede na Havaji Xterra World Championship. Její sportovní minulost je gymnastika.
 
Svůj první triatlon jsem absolvovala v sezóně 2003, zalíbilo se mi to a tak jsem na podzim začala s ucelenější přípravou. V následující sezóně jsem už absolvovala celý Český pohár Xterra, celkovém hodnocení skončila 3. v kategorii Elite a po úspěšně splněné kvalifikaci v závodě na Hluboké, se kterou jsem vůbec nepočítala, jsem začala přemýšlet o Havaji. V roce 2004 jsem ale neměla žádné sponzory a hlavně se necítila dostatečně připravená, stále ještě jsem a dlouho budu v triatlonu nováček. V plánu byl tedy rok 2005, bohužel příprava na sezónu nezačala vůbec dobře, když jsem celou zimu promarodila, nakonec jsem ale v závodě na Hluboké skončila ve své kategorii druhá, což na havajskou kvalifikaci stačilo.

Jak a s kým se připravuješ?
Od začátku (podzim 2OO3) plavu pod vedením Petra Valeše a musím říct, že když jsem začínala, měla jsem problém „uplácat“ kilometr kraulem, teď s technikou velké problémy nemám a plavání je má oblíbená disciplína. Nikdy už ze mě nebude super plavec, ale v konkurenci na Xteře si nevedu v plavání špatně. První rok jsem rámcovou přípravu konzultovala s Michalem Pilouškem.

V této sezóně jsem měla kompletní tréninkové plány od www.trenink.info.
Vzhledem k tomu, že trávím 8 a více hodin denně v práci, nemám na trénink tolik času, kolik bych si představovala, což je asi problém spousty triatlonistů i těch, kteří jsou výkonnostně daleko výš než já. Na trénink tedy padá veškerý volný čas a občas si musím i říct, že to prostě dneska nevyjde. Je to ale koníček, který mě chytil a doufám, že dlouho nepustí.  Velké plus je i fakt, že trénujeme a závodíme společně s přítelem Honzou. Tak si  jako partneři nevyčítáme, že místo na romantickou večeři chodíme do posilovny a běhat, že chodíme spát v devět, protože v půl šesté vstáváme do bazénu.

Za jaký tým jezdíš a co sponzoři?
Jezdím za pražský Programcycle - Sugoi, což je tým kolem stejnojmenného obchodu v Praze. Kluci nám poskytují skvělí servis a částečně i materiál, navíc je tu dobrá parta a tak společně vyjíždíme na švihy i vícedenní akce.
Jako hlavního sponzora mám společnost Metrostav, které tímto musím poděkovat za podporu. Doufám, že budou s mými výsledky spokojeni i v budoucnu.

Jak se ti na Havaji líbí a co aklimatizace?
Protože se sem člověk nedostane každý rok, pojímáme pobyt tady samozřejmě částečně turisticky. Je tu krásně, viděli jsme východ slunce z místní sopky Haleakaly, vodopády a deštné pralesy, super surfové pláže a ve vodě želvy. Největším zážitkem byl ale výlet na ostrov Big Island v den konání letošního ročníku Ironmana. Vládla tam fantastická atmosféra. Pro všechny, kteří se s triatlonem někdy setkali mám jediný vzkaz: ”To musíte vidět!”.

Co se týká tréninku a přípravy na nedělní závod, tak absolvujeme převážně krátké, rychlé tréninky. Počasí se tu dost střídá jsou dny, kdy je strašné vedro a člověk má pocit, že se sportovat nedá, ale občas je zataženo s větrem, což je docela příjemné. Doufáme, že na nás místní božstvo bude hodné a sešle v neděli nějaký ten mráček, i když místní vlhkost si svou daň vybere vždy, snažíme se do sebe dostat každý den co možná nejvíce tekutin a v závodě bude platit to samé. Dnes nás čeká vyjížďka na trať závodu, tak teprve uvidíme co na nás opravdu čeká.

Děkujeme za rozhovor a přejeme aby vše vyšlo v „DEN D“

Hodnocení:
Přečteno 64x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí