Rozkvete liberecká orchidej i na Havaji?

14.10.2005 -
„Chci vyhrát. A bez medaile budu zklamaná,“ říká Kamila Bulířová, liberecká účastnice mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu. Po vleklé téměř čtyřicetihodinové cestě přes dva oceány už ochutnává slanou chuť moře na pláži ve Wailea na čarokrásném ostrově Maui. Týden zbývá k aklimatizaci na nejdůležitější závod sezony, drsnou zkoušku na úpatí sopky Haleakaly.
„Chci vyhrát. A bez medaile budu zklamaná,“ říká Kamila Bulířová, liberecká účastnice mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu.

Po vleklé téměř čtyřicetihodinové cestě přes dva oceány už ochutnává slanou chuť moře na pláži ve Wailea na čarokrásném ostrově Maui.

Týden zbývá k aklimatizaci na nejdůležitější závod sezony, drsnou zkoušku na úpatí sopky Haleakaly.

„Na teplo a vlhkost si zvykám lehce.,„ říká. „I když...,“ rozvzpomene se na loňské mžitky, které ji zatemnily vědomí v posledním kilometru. „Držela jsem se třetí a najednou začala omdlévat.“ Po chvilce ji míjely dvě soupeřky, ztratila rázem 25 minut a cílovou bránu proťala jako šestá v age-group 25-29 let. 

"Jen dokončit by mě teď neuspokojilo,“ uvažuje. „Trénovala jsem mnohem víc a kvalitněji,“ připomene svěřenkyně kouče Michala Pilouška. Muže, který jako první Čech Xterru na Havaji absolvoval, dosud mu tam patří nejlepší umístění a také tuto odrůdu triatlonu přivezl do Česka.
„Okolo je dobrá parta, poznáte plno úžasných míst,“ vysvětluje volbu aktivit blonďatá dívka. Reprezentantka ve skialpinismu, která se plavat kraulem naučila až na vysoké škole. Xteře se věnuje teprve třetí rok.

Jenže loni už byla třetí v tuzemské sérii Brave Xterra Czech a nejlepší Češkou na Havaji.
Letos zahájila znovu nadějně. Na světové kvalifikaci na Hluboké vyhrála svoji kategorii, stejně jako na evropském poháru v rakouském Achensee. „Jenže přijela jsem domů, bolelo mě strašně břicho a doktoři mi řekli: natržený sval...“

Měsíc se nesměla namáhat, pak se jen pomalu dostávala do formy. „Jako bych to při běhu pořád měla v hlavě,“ přemýšlí. Na lávových polích, v buši a na rozpálené pláži na Havaji však nebude čas na bolístky.

„Jdu do toho naplno, šetřit se nebudu. Vím, co mě čeká.“ Rozhodne se v sedle horského kola. Sílu a vytrvalost na jejím černém speciálu Cube tam musí doprovodit i štěstí, nebo umění vyhnout se defektu. „Chce to jet uprostřed vyjetého koryta,“ radí, jak se nejlépe vyhnout obávaným obrovským trnům keře kaiowe.

Usměvavá dívka pracuje jako farmaceutická reprezentantka firmy Krka, sportuje ve volných chvílích a na Havaj si bere volno i s rizikem výpovědi. „Nenechala bych si ji vzít,“ říká nekompromisně.

Liberecký Petr Vejvoda se stal loni mistrem světa do 24 let, ale nyní na startu chybí. „Popřál mi hodně štěstí, nezklamu ho,“ slibuje ta, co touží jet v jeho stopě

Hodnocení:
Přečteno 78x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí