Železná matka zase sbírá medaile. Má dvě stříbra.

29.09.2005 -
Halifax, Praha - Znovu a znovu se sbírá z bláta, sražená protivenstvími osudu. A opět to dokázala. Kája Polívková po roce a půl nemoci získala dvě stříbrné medaile na mistrovství světa v kvadriatlonu. Po návratu z Kanady, kde skončila druhá za krajankou Šárkou Zimovou, září štěstím. „Skvělý pocit, hrozně mě to zase baví, jak proháním mladý holky,“ říká 40letá máma dvou velkých dětí. A začíná si na stará kolena dělat řidičák na motorku. „Jiná už nebudu,“ směje se.

Halifax, Praha - Znovu a znovu se sbírá z bláta, sražená protivenstvími osudu. A opět to dokázala. Kája Polívková po roce a půl nemoci získala dvě stříbrné medaile na mistrovství světa v kvadriatlonu.

Po návratu z Kanady, kde skončila druhá za krajankou Šárkou Zimovou, září štěstím. „Skvělý pocit, hrozně mě to zase baví, jak proháním mladý holky,“ říká 40letá máma dvou velkých dětí. A začíná si na stará kolena dělat řidičák na motorku. „Jiná už nebudu,“ směje se.
Má za sebou bouračky, zlomeniny. Teď ví, jaké to je bojovat s rozhozeným imunitním systémem. „Jako byste měli AIDS,“ oklepe se. „Začnete něco dělat a za chvíli se zastavíte únavou.“ Vinou podobných problémů ukončila kariéru třeba nadějná lyžařka Zuzana Kocumová, jednou také světová šampionka v kvadriatlonu.

Potíže chytila Kája Polívkmová před dvěma lety na závodech Českého poháru v Máchově jezeře. „Známí mi ráno volali: Hele, je tam zákaz koupání. Přesto jsme startovali.“ Nakazila se infekční mononukleózou. „Přitom jsem měla parádní formu. Už jsme měli zamluvené letenky na Havaj, na mistrovství světa v Xteře, terénním triatlonu.“ posteskne si.

Namísto toho poléhávala tři měsíce doma v posteli. Pak začala pomalu trénovat, ale každá větší zátěž ji srazila zpět. „V Praze to vůbec nešlo, půl týdne jsme trávili na horách, aby se aspoň mohla pohnout,“ vypráví Petr Polívka, její manžel a trenér.

„Byla jsem protivná, prožili jsme si doma pěkné krize,“ připustí Kája, bývalá reprezentantka na horském kole, na němž málem dojela až na olympiádu do Sydney, úspěšná kvadriatlonistka a vůbec všestranná sportovkyně. „Nevěděla jsem, co se mnou bude. Hlava nebyla na nicnedělání připravená.“

Pomohl až doktor Martínek od cyklistů spolu s imunologickou kapacitou z Motola, doktorem Spíškem. „Změnili jsme také trénink. V době nemoci jsem jezdila jen objemy bez intenzity. Poznali jsme, že nejsem schopná dlouhého zatížení na vysokých tepech. A tak jsme naopak zařazovali hodně krátké úseky. Tělo si vzpomnělo a chytlo se,“ raduje se.

Nad vodou ji držel také provoz vlastního spinning-centra v Praze, na Košíku a věrní sponzoři. „Moc si jich vážím, že mi zachovali přízeň,“ říká.

Teď se jim chce znovu odvděčit na závodních tratích. „Budu jezdit kvadriatlon a pořád mám před sebou nesplněný sen, havajskou Xterru,“ těší se.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Polívková chce být počtvrté mistryní světa
Podborský je i nadále světovým vládcem kvadriatlonu
Přečteno 238x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí