Zadák trénuje s Ospalým a Krňávkem

8.01.2012 -
Karel Zadák spolu s Janem Kubíček patří k těm nejlepším závodník české X-terry. V rozhovoru hodnotí svou sezónu v roce 2011, která se pyšní přívlastkem nejúspěšnější. Dále se dozvíte, jaké tréninky absolvuje společně s Ospalým a Krňávkem.


Karle, jak jsi spokojen se sezónou v roce 2011? Jakých výsledků si ceníš nejvíce?
Já jsem si vyhodnotil sezónu 2011 jako zatím nejúspěšnější v mé triatlonové a duatlonové kariéře. Jako nejlepší výsledky řadím 2 bronzové medaile z ME Xterry a ME crosstriatlonu. Dál si cením mistra ČR v xteře a krátkém duatlonu.

Jak to bude s tebou v příštím roce? Opět bude mít prioritu X-terra nebo se pokusíš více závodit na středních triatlonech?
V příštím roce bude určitě na prvním místě EP a ČP v Xteře. Střední triatlon bude jen jako doplněk v rámci přípravy. Pokud to zdraví a samozřejmě i forma dovolí, tak bych se rád popral o co nejlepší umístění na MS v Xteře na MAUI.

Neusiloval jsi letos o X-terru na Maui. Zřejmě je to drahá záležitost bez odezvy sponzorů nebo se mýlím? Jaký je tvůj názor na tento vrchol X-terra sezóny?
Letos jsem o MS na MAUI neusiloval, protože se mi narodil v srpnu syn Vít, a chtěl jsem být doma s rodinou. Je to velmi drahá záležitost a bez sponzorů se tam obyčejný sportující prodavač :-), jen stěží dostane.  Abych se přiznal tak doposud jsem tento závod moc v oblibě neměl a připadal mi hodně nespravedlivý, protože biková trať byla z 80% po velkých a nestabilních kamenech a to zvýhodňovalo určitou skupinu závodníků. Ale letos se celé zázemí přesunulo na jinou část ostrova a po debatě s Honzou Kubíčkem je trať mnohem pestřejší a tím pádem i spravedlivější. Pokud vše vyjde, tak se moc těším, že také zasáhnu do boje o co nejlepší umístění.

Z jaké struktury se skládá trénink v tomto období?
Přípravu na sezónu 2012 jsem zahájil začátkem prosince volným poklusáváním a dokonce jsem se odvážil i jednou do bazénu, ale byla to katastrofa. Po 3 měsících absence to bylo velké utrpení :-) Teď se dostávám do plného tréninku, což znamená, že 3x týdně bazén, 5x běžecký trénink a doufám, že se dostanu aspoň 3x na bika. Vychází to na 16 - 18 hodin týdně.

Jaké tréninky se ti osvědčili v loňském roce? Byly to běhy s Filipem Ospalým nebo i jiné?
Tréninky s Filipem byly ty klíčové pro mé loňské úspěchy a teď už společně trénujeme. Jsme vcelku silná tréninková sestava, do které patří krom mě a Filipa taky Martin Krňávek, Láďa Dvořák, můj hlavní běžecký i pracovní sparing, maratonec s osobákem 2:26 Tomáš Ondráček a letos se k nám přidal i Franta Kubínek. Společně chodíme na dráze tempařské tréninky (4x5km, 3x6km, 5x4km,…) a dlouhý stupňovaný běh 25-30km.

Jaké změny plánuješ zařadit do tréninku letos? Můžeš být konkrétní?
Zatím žádné změny neplánuji. Jediné změny, které by mohly nastat, jsou, že nebudu mít dost prostoru na trénink, protože mi práce bere čím dál víc času. Na druhou stranu je práce pro mě důležitější, tak se nechám překvapit, jak to nakonec všechno dopadne.

Máš již jasno o svých tréninkových soustředěních?
Pokud se nic nepředpokládaného nestane, tak bych měl odletět s Realiz sport teamem koncem března na 14dní do Turecka.

Údajně zakládáte nový klub? Jaké je vize klubu a jaké má ambice?
Triexpert - specialista na běh a vše co se kolem něj točí www.triexpert.cz a kde také pracuji, v těchto dnech zakládá oddíl Triexpert adizero team. Ale to je zatím vše co vím a můžu prozradit…

Hodnocení:
Přečteno 1103x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí