Zadák běhá týdně 110 km

12.02.2011 -
Karel Zadák závodil v loňském roce v dresu slovenského týmu Realiz. S podmínkami byl spokojen, ale pro letošek bude hájit barvy Triexpert týmu. Nyní se věnuje objemové přípravě a prozradil pár informací z jeho tréninku.
Karle, jak s odstupem času hodnotíš sezónu 2010? Co se podařilo a co nikoliv?
Se sezónou 2010 jsem spokojen tak na 80%. Jen svoji vlastní hloupostí jsem pokazil závod na Sardinii a také ME v crosstriatlonu na Myjavě. Takže celkově s x-terou jsem nebyl moc spokojen. Snad jen doma ve Špindlu jsem zajel podle svých představ. Zato spokojen jsem byl na tratích klasického silničního triatlonu a to od sprintu až po půlku, kde se mi podařilo na Slovensku vyhrát pohár, jak v triatlonu, tak i v duatlonu. Zaco patří hlavní dík mému trenérovi Marku Kovačičovi, který mě nenechal 10měsíců vydechnout a dietologovi Martinu Huňkovi.

Jak jsi byl spokojen s podmínkami, které ti poskytnul Realiz tým?
S Realiz teamem jsem velmi spokojen. Poskytly mi takové podmínky, abych mohl závodit nejen na Slovensku a u nás, ale tak i v zahraničí.

Jaké jsou tvé plány a ambice do sezóny 2011?
Z těch větších závodů mám v plánu Czechmana, ME v crosstriatlonu v Maďarsku, EP v xteře, MČR v xteře v Ostrově, na Slovensku nějaký ten triatlon i duatlon a bude pár tréninkových a přípravných závodů, ale konkrétně ještě nevím.

Jak se ti nyní daří v tréninku?
Objemová příprava probíhá zatím bez obtíží. Sice mě občas někde píchne a zabolí, ale nic co by nešlo rozběhat nebo vyjet na kole :-)

Můžeme znát tvé tréninkové a časové možnosti?
Momentálně trénuju 16 – 18hodin týdně. Tréninkové možnosti mám velmi dobré. Na Brněnsku jsou silnice holé, takže se dá na biku jezdit téměř bez omezení. S bazénem také nejsou problémy, můžu si i vybrat. Buď za Lužánky na padesátku nebo s Ekol týmem v areálu Družstevní. Běh je bez omezení. Dá se jít do lesa, přes silnici a dráhu až do běžeckého tunelu.

Kolik hodin a kilometrů stíháš týdně?
Jak jsem psal tak týdně jsem schopen odtrénovat max. 18hodin. Běžecky dávám cca 110km, na biku 150km a ve vodě už uplavu kolem 12km :-)

Uvidíme tě opět na středních tratích, na kterých si zářil v roce 2009?
U nás pokud budu zdravý, tak mě uvidíte na Czechmanu a na Slovensku v Bátovcích

A výzva jménem Ironman?
Na Ironman jsem ještě mladej :-)Hodnocení:
Přečteno 1145x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí