Prof.Václav Bunc: „Hlavního marketingového partnera najdeme“

8.10.2005 -
Triatlonová sezóna se pozvolným krokem ukládá ke svému každoročnímu zimnímu spánku a právě v těchto dnech je nejvhodnější čas bilancovat a ohlédnout se zpět. Oslovil jsem tu nejpověřenější osobu v ČSTT a tím je předseda svazu Prof. Václav Bunc. Rozhovor s ním si můžete přečíst na následujících řádcích…..

Jak hodnotí předseda ČSTT dosavadní průběh sezóny??? S čím jste velice spokojen??? A naopak na co by jste rád zapomněl???

Tohle je věc, která má dvě stránky. První je organizační, kdy prakticky všechny závody ČP i závody mezinárodní byly zajištěny na úrovni a úspěšně proběhly. Zde je třeba poděkovat všem pořadatelům, kteří se podíleli na zdárném průběhu ČP i ostatních závodů všech - tlonů s jednou výjimkou a to jsou Karlovy Vary! Zajištění reprezentačních akcí, přes značné potíže při shánění financí  v průběhu roku, se díky hlavně úsilí a ukázněnosti koordinátorů všech    - tlonů podařilo dostat na úroveň srovnatelnou  s minulým OH-cyklem. Tedy tady je spokojenost.

Druhá část jsou závodní výsledky, kdy první polovina sezóny byla lepší než druhá. Vzhledem k možnostem podpory ze strany Svazu, tedy myslím přímé finanční podpory, jsou sportovní výsledky přijatelné medailová umístění na závodech SP, ME v duatlonu, MS v dlouhém triatlonu, ale i 12. místo na MS v olympijském triatlonu (třetí nejlepší umístění v historii). Na druhou stranu je nutno podotknout, že k plné spokojenosti máme ještě dost daleko. Ne zrovna příjemnou věcí bylo hlavně odvolání závodu v Karlových Varech i  stálá tahanice o zajištění peněz na činnost. Tady bude spokojenost  asi jen částečná  uvidíme po vyhodnocení celkových výsledků letošního roku kolik naskočí bodů pro dotaci od MMT v roce 2006.

 

 

Jaké priority hodláte prosadit ve své funkci??? Co se vám už podařilo??? A v čem vidíte kámen úrazu, který se jen tak  rychle nezmění???

Priority jsou jasné a jsou v souladu s předvolebním prohlášením zklidnění svazového prostředí (což se průběžně daří), ukončení soudních sporů (zdá se, že je vše ukončeno), zlepšení pohledu na TT zvenčí, hlavně pak jeho solidnosti, což je běh na dlouhou vzdálenost.

Za zásadní problém považuji najít společnou řeč a přizvat nebo lépe zapojit všechny, kteří mohou triatlonu pomoci, ale nejen kritikou, ale i přiložením ruky k dílu pro odstranění předmětu kritiky.

 

 

Před nedávnem se ČSTT mimosoudní cestou vyrovnala s Martinem Matulou. Jak by jste okomentoval tenhle počin??? Jedná se o finanční odškodnění???

 (pozn.red. Martin Matula požadoval soudní cestou od svazu odškodnění za úraz a následky, které se mu v minulosti přihodily při osudném  triatlonovém závodě v Tálině)

Jednoznačně se jednalo o akt dobré vůle ze strany ČSTT. Myslím, že celý počin je v rovině morální a znovu připomínám, že jde o akt dobré vůle. Jednalo se o materiální plnění.

 

 

Problém olympijského triatlonu číslo jedna je SPONZOR. Domníváte se, že se poštěstí

najít tak strategického partnera jakým byla v minulosti Pražská  energetika??? Narážíte u sponzorů na problém, že po ostudě na  Pražském cyklistickém kritériu bylo v mediích velmi negativně prezentováno slovo TRIATLON???

Já věřím, že sponzora, lépe hlavního marketingového partnera  najdeme. Podobné akce jako bylo například Pražské cyklistické kriterium bohužel jen prohlubují názor na ČSTT jako na prostředí  nestabilní, které neskýtalo, znovu podtrhuji neskýtalo - záruky solidního partnerství.

 

Kdy budou známy přesné termíny závodů Českého poháru v triatlonu pro rok 2006??? Přeci jenom loňské opoždění, rušení závodů atd. vyvolalo u závodníků rozruch??? Je šance, že se obnoví Duatlonový pohár pro dospělé???

Věřím, že do konce listopadu. Letošní situace byla také do jisté míry vyvolána opožděným zveřejněním mistrovských závodů, tedy ME. Pevně doufám, že k rušení závodů nebude docházet. Při návrhu závodů ČP a k tomu potřebné soutěžní směrnice budeme vycházet nebo lépe respektovat výsledky ankety, která proběhla ve spolupráci s TRIALETEM.

Věřím, že se nám podaří najít schopné pořadatele a i ČP v duatlonu se podaří zorganizovat.

 

 

Co by jste vzkázal všem organizátorům a nadšencům, který svůj volný čas věnují na pořádání závodů???

Bez jejich nadšení a úsilí si není možné představit současný TT a  budeme dělat vše pro jejich maximální podporu. Rovněž je chci ujistit, že si plně uvědomuji záslužnost a nenahraditelnost jejich aktivit pro náš sport.

 

 

Věnujete se řízení svazu opravdu na 100% ??? Jaké máte ještě ostatní pracovní závazky???

Mohu všechny ujistit, že řízení svazu se snažím maximálně věnovat, ovšem současně musím připomenout, že tato funkce je dobrovolná. Tedy vedle hlavního pracovního poměru na UK FTVS Praha, nemám další pracovní závazky. Závěrem chci poděkovat všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh letošní sezóny a věřím, že se nám společně podaří zajistit sezónu příští,  která bude odpovídat stále více našim představám.

 

Hodnocení:
Přečteno 155x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí