Trénuje na pohodu a bez intenzity, přesto září!

23.06.2010 -
Václav Klakurka, 26-letý závodník Xterry, mile překvapil stříbrem ve své věkové kategorii v Itálii. Nyní se na ME ve Slovenské Myjavě probojoval na 5.místo. Triatlonem se baví a intenzivními tréninky si jej nechce nechat znechutit.věk:
26
klub: AD Cyklo Brodek u Přerova
trenér: já, plavání druhým rokem pod vedením Jardy Hýzla
motto: Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř!
oblíbený trénink: Když se mi chce
neoblíbený trénink: Když se mi nechce a k tomu to bolí :-)
vzor: nemám vzor, je pár lidí, kterým vzhlížím, co něco dokázali a jsou stále sví

Jak jsi spokojen s výkonem na ME v Myjavě?
S výkonem jsem spokojen, celkové 5. místo v amatérech mě potěšilo a na lepší umístění jsem neměl, byli lepší. Závod se mi moc líbil, až na tu zimu, která mi nesedí a moc ji nemusím, ale tu měli všichni, takže jinak to nemělo chybu. Tolik bahna jsem ještě asi nikdy neviděl a hlavně nepozřel :-). Až na jednu návštěvu na záchodě cestou domů, se to obešlo bez následků :-)

Jak náročné byly tratě?
Plavání bylo ve 14 stupňové vodě, takže z té „horké“ vody jsem necítil kotníky ani zápěstí a krk, ale pak to přešlo a znecitlivělo. Na kole nádherný singletrack, kde jsem si posunul pud sebezáchovy a sjel i tu nejtěžší pasáž (přejezd přes stromy po koberci). Jinak moc toho vidět nebylo díky všudy přítomnému bahnu a ve výše položených oblastech i mlze. Běh už byla třešnička na dortu, kdy jsem nevěděl, jestli běžím nebo chvílemi bruslím po blátě. Když mě pak probral 200 metrový výběh, pro někoho výstup, ale proti výšlapu do sjezdovky s kolem, už to ani nestálo za řeč :-). Takže když to shrnu, máme všichni krásný zážitek a zase jsme o trochu morálně silnější. 

Vrátíme se k tvému stříbru z Xterra Italy? Jak si úspěchu dosáhl?
Asi nejvíc na běhu, kdy jsem si to musel trochu prásknout, protože mi tatík říkal, že jsem pátý nebo šestý, a že jsou na dohled, tak jsem si řekl Foreste běž, tak jsem to zkusil a valil co to šlo, naštěstí to trochu šlo :-)  a nakonec jsem to dotáhl na druhý flek. Taky dík všem Čechům za podporu při závodě.

Rád bych tě nyní představil čtenářům, jak dlouho se věnuješ X-teře? Preferoval jsi dříve obyčejný triatlon?
Xteře se věnujeme s kamarády z týmu čtvrtým rokem a moc se nám zalíbila. Silničním triatlonem jsme začínali všichni, ale ani jeden z nás nebyl plavec, tak víme, jak to chodí. Nevyplavete… Tak jsme si řekli, že zkusíme xterru. Protože tady se rozhoduje hlavně na kole a ztráta minuta z vody nemá až takový zásadní význam a hlavně celou dobu jedete za svoje a za nikoho se neschováte. Taky jsme tam skvělá parta lidí.

Vzpomínáš si na svou první X-terru? Jaké byly tvé pocity?
To si vzpomínám moc dobře. Pamatuju si to, jako by to bylo nedávno. Přijeli jsme a byli jsme úplně mimo (hlavně já a Klika- Jirka Klíma), nervózní a každého jsme se báli a říkali si co tu děláme, a že jedeme radši domů, ale Medek (Aleš Dedek) nás uklidňoval. Pak jsme vyjeli na okruh a báli jsme se cokoliv sjet.

Jak usilovně trénuješ?
Moc usilovně ne :-) Asi mi spousta lidí neuvěří, ale je to pořád skoro stejný, úseky vůbec nechodím a intenzitu taky ne. Dřív jsem vesloval, ale znechutili mi to tak, že jsem si řekl, že už nic nebudu dělat takovým způsobem a tak to dodržuju :-), protože bych si nechtěl znechutit i tohle. Kdo nevěří, rád mu pošlu tréninkový deník od Garmina, kde mám všechno.

Uvedeš, jak vypadá tvůj typicky náročný tréninkový dne se vším všudy?
To nevím, který den je náročný :-) Ale je to vesměs stejný. Přijdu z práce kolem 3-4 a buď jdu ve 4 hodiny klusnout na hodinku tempo 5:00 na kilák, nebo se projet 2-3 hodinky na kole a pak zaplavat. V zimě toho bylo trochu víc, protože jsem mohl ráno chodit plavat, teď už to nestíhám. Takže teď je to jednou týdně běh a 3-4x do týdne kolo a 2x plavání, vše podle práce.

Kde je tvoje největší slabina? Co s ní hodláš provést?
Všude, ale asi nejvíc na kole, tam se dá nejvíce ztratit i získat. Provést nehodlám nic :-)

Jaké jsou tvé ambice? Co třeba stát se profíkem jako Honza Kubíček?
Dřív možná, ale teď určitě ne. Nemám na to morál a hlavu, když se mi nechce, dám si volno. Prší, je zima- nejdu a radši dělám něco jiného. Triatlonem se chci bavit a ne si ho znechutit. A navíc vím, jaké úsilí by to stálo se zlepšit na jejich úroveň a vůbec nevím, jestli bych se tam dostal.
Ambice???Nic si neplánuji, pak je člověk zklamaný, radši se nechám překvapit, co přijde.

Sdělil bys rád něco závěrem?
Chtěl bych poděkovat svým rodičům, své přítelkyni za maximální podporu. Velké dík patří Jardovi Hýzlovi, který ze mě udělal ve vodě to co jsem, všem kamarádů a těm co mi drží palce a v neposlední řadě i sponzorům. 


Hodnocení:
Přečteno 1052x

Komentáře

medialni hvezda Reagovat
Re: medialni hvezda Reagovat
Re: Re: medialni hvezda Reagovat
Re: Re: Re: medialni hvezda Reagovat
Re: Re: Re: Re: medialni hvezda Reagovat
na pohodu Reagovat
Pohoda Reagovat
POHODA Reagovat
Brodci Reagovat
Intenzita Reagovat
Re: Intenzita Reagovat
Dík Reagovat
JJ, Václav... Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí