Běh moc nemusí, přesto vyhrává....

8.06.2010 -
Znáte triatlonistu, duatlonistu, ale především kvadriatlonového mistra světa z Vysočiny?? Opravdu NE??

S Petrem Mejzlíkem se přesto setkáváte na mnoha závodech nejen v regionu Vysočina. O kvadriatlonu a vícebojích nám řekl...

Nejlepší sportovec města i kraje Vysočina. Již v kvadriatlonu dosáhl na šest titulů veteránského mistra světa (1x Sedlčany (krátký), 1x Cottbus (dlouhý) + 4x Halifax(krátký)), z ME si přivezl jednu bronzovou medaili, ve své sbírce má také dva tituly mistra republiky. Zvítězil ve SP v kvadriatlonu 2008 /40-49 let/. Poslední titul Mistra světa získal v roce 2007 v kanadském Halifaxu a titul ME, který mu chyběl v roce 2009 v Kolíně nad Rýnem. Věnuje se také duatlonu a triatlonu.

Co je na kvadriatlonu nejtěžší?
Pro mě je vždy nejtěžší závěrečný běh, ať už jde o duatlon, triatlon, či kvadriatlon, protože nejsem běžec a co nejde, obecně taky moc nebaví. A když se vrátím ke kvadiatlonu, bylo nejtěžší zvládnou kajak, kolikrát já se nedobrovolně vykoupal se snad nedá spočítat. Je to technická disciplína, ostatní se dá nadřít, ale zde je to i o té technice a rovnováze. Samozřejmě se dá vzít loďka-kačenka, která se nepřevrátí, ale taky nejede.

Kolik kvadriatlonových závodů se koná v ČR a jaká je zde proti zahraničí konkurence?
U nás se jezdily do loňska 3 pohárové závody - Karlštejn, tradičně Týn nad Vltavou a MS v Sedlčanech. Vypadl Karlštejn, ale ostatní se jezdí dál. Největší účast ze všech závodů v kvadriatlonu mívají Sedlčany (zde proběhlo již, kde není výjimkou ani 100 lidí na startu. Jinde bývá startovní pole méně početné, kolem 50 závodníků.

Čeká tě letos nějaký vrcholný závod?
V letošním roce se mi podařilo zvítězit na Ibize a celkově dojet na 9. místě, což pro mě bylo veliké překvapení. Teď mě čeká ME ve Steinbergu (6.6.2010), následuje MS v Sedlčanech (7.8.2010).

Pro mě je takovou srdeční záležitostí a nejhezčím závodem dlouhý kvadriatlon (5 km plavání - 20 km kajak - 100 km cyklistika a 21 km běh), který se jezdí v Německu 1x za 3 roky a letos se jede první sobotu v září v Kolíně nad Rýnem. Před 6 lety v Cottbusu  jsem na těchto tratích vyhrál a před třemi lety v Lubminu nedokončil, takže letošní cíl je dostat se úspěšně do cíle a závod si užít.

Jak probíhala letošní zimní příprava, jsi spokojen?
Kupodivu bez problémů. Tradiční povánoční shazování asi 10 kilo proběhlo celkem rychle a čím jsem lehčí, tím je trénování snažší a víc baví, takže si myslím, že jsem pro letošní závody udělal, co bylo momentálně v mých silách a cítím se připraven. Sezóna ukáže, soupeři taky neseděli před televizí. V přípravě jsem se zúčastnil dvou duatlonů

Neláká tě připravit se na některý se závodů IRONMAN?
Už jsem jich absolvoval poměrně dost, ale závody typu kvalifikace na Hawai mě nelákají. I kdybych se tam nakrásně probojoval, což moc pravděpodobné není, tak bych na to momentálně neměl finance. Ale jak říká, nikdy neříkej nikdy. Kdo ví, vždycky je to o motivaci, kterou je třeba občas taky hledat a možná někdy ještě na tento typ závodů dojde.

Ač věkem patří již mezi veterány, stále předvádí výkony, které jiní lidé v jeho věku jen obdivují. Přejme proto Petrovi hodně zdraví a mnoho úspěchů a zážitků na všech závodech.

BEZI

 

letošní závod na Ibize se povedl celkové 9. místo

Ibiza 2009
 

Hodnocení:
Přečteno 912x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí