Zadák míří opět vysoko

1.02.2010 -
Karel Zadák zaznamenal v roce 2009 řadu skvělých úspěch. I když se specializuje na X-terru, překvapil skvělými výkony na středních tratích. S přípravou začal poněkud později po tříměsíčním volnu, ale věří, že vše dožene.
Když se ohlédneš za sezónou 2009, jistě ji můžeš nazvat životní. Jaký z ní máš pocit?
Sezóna 2009 byla opravdu životní, snad ani z jednoho závodu co jsem absolvoval, jsem neměl nijak zvlášť extrémně špatný pocity, vše šlo podle plánu. Takže pocit mám skvělý.

Šlo udělat něco lépe? Poučil ses z nějakých chyb v tréninku nebo se ti naopak něco osvědčilo?
Vždy jde udělat něco lépe, ale vzhledem k tomu jaké jsem měl podmínky, jsem tolik chyb neudělal. Určitě se mi osvědčilo, že jsme s trenérem přidaly o něco víc intenzivních tréninků na kole a to mi nakonec pomohlo i v běhu, protože jsem nebyl tolik utahaný a mohl jsem podat lepší běžecký výkon. No a co se týče chyb tak určitě jsem mohl víc plavat…

S tréninkem jsi začal až v prosinci po dvouměsíčním odpočinku. Neměl jsi chuť do tréninku nebo bylo tělo unavené?
Ten odpočinek byl 3měsíční! Tělo bylo unavené, ale taky jsem řešil rodinou situaci a ta nebyla zrovna lehká. Takže nebyla ani moc chuť trénovat. Začátek sezóny jsem plánoval na listopad, ale 3 po sobě jdoucí nemoci mě začátek tréninkového procesu posunuly až na prosinec.

Spolupracuješ stále se stejným trenérem, jež trénuje také lyžaře? Jak s ním komunikuješ?
S trenérem Markem Kovačičem komunikuji všemi prostředky, telefonem, mailem a do Nového Města to mám kousek, takže i osobně. Zvlášť přes zimu jsem tam často, neboť do mého tréninku spadají i běžky.

Jakou skladbu tréninků má nyní tvůj tréninkový týden?
Týden se skládá ze dvou dnů aktivního volna (PO a PÁ) dál 3x plavání cca 11km, 4-5x běh cca 100km, 4x kolo nebo trenažér 8hod. 3x běžky 8hod. 2x posilovna. Toto různě kombinuji podle času a počasí. Celkově za týden mám odtrénováno 20-25hod.

Jaké jsou tvé ambice a plány na rok 2010? Budeš útočit na vítězství v evropském poháru v X-teře?
V 2010 bych rád objel EP v xteře, ale útočit na vítězství si rozhodně netroufám. Měl by se vrátit Nico Lebrun, který loni závodil ve státech a toho si porážet zatím netroufám :-) no a pak je tu Franky Batalier. Samozřejmě udělám vše proto, abych se k nim co nejvíc přiblížil. Ale to vše záleží, kolik se mi podaří sehnat finančních prostředků. Taky se může stát, že letos budu závodit jen v ČR.

Budeš se v rámci tréninku opět zúčastňovat středních triatlonů v ČR?
Určitě se budu chtít zúčastnit půlek. Snad nebudou kolidovat s EP v xteře. Ale rád bych se minimálně 2 závodů zúčastnil.Hodnocení:
Přečteno 762x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí