Když vyrazí na dovolenou, změní se ve zničující soustředění

15.07.2009 -
Kateřina Loubková, překvapivá vítězka letošního Krušnomana, holduje především terénnímu triatlonu. Má za sebou bohatou sportovní kariéru, neboť pochází ze sportovní rodiny. Více se dočtete v rozhovoru.
Kateřino, představíš se čtenářům?
V září mi bude 28, v listopadu dokončím školu (peďák v Ústí n/L, Německý jazyk a literatura) odevzdáním diplomky- snad a od září konečně nastupuji do práce jako úča Aj,Nj a Hv na ZŠ ve Varnsdorfu. Mamka podniká, šije outdoorové oblečení, takže již několik let vypomáhám s jednoduchými pracemi. Co se sportování v minulosti týče, rodiče nás se sestrou už od prvních krůčků vozili po atletických závodech, pak otec objevil triatlon a začal jezdit Železňáky a také my jako děti okusili první závody. Vzniknul Český pohár v triatlonu pro žáky, jezdili jsme po celé republice, pak jsem se dostala do juniorské reprezentace v triatlonu a vyrazila prvně i do světa. Více ale na duatlony. Ještě v kategorii K23 jsem jezdila silniční triatlony a pak přesedlala na terénní triatlon.

Velice se ti dařilo na letošním Krušnomanu, který jsi ovládla. Láká tě dlouhý triatlon?

Vlastně jsem ještě žádný dlouhý triatlon neabsolvovala. Třeba v budoucnu. Teprve podruhé jsem jela Krušnomana a v minulosti asi 3x dlouhý duatlon v Českém Krumlově jako závod ČP. Nespecializuji se na dlouhé tratě.

Krátké tratě nemáš ráda nebo ti nesedí?

Vlastně jezdím krom 1 závodu v sezoně jenom krátké závody a to seriál Xterra-terénního triatlonu- a MTB závody. Párkrát v sezoně běžím za atletický oddíl Česká Lípa 5 nebo 3 km na dráze, někdy také 1500m, což už považuji za neuvěřitelný sprint.

Jaké úspěchy stavíš do popředí?
Vítězství na Krušnomanovi potěšilo díky kvalitním soupeřkám a nyní se cením nejvíce titulu Mistryně ČR v terénním triatlonu na Hluboké. Z juniorských let si vážím taky několika výsledků, vždy záleží na konkurenci. Na závodech terénního triatlonu či MTB většinou člověk nesoupeří s časem.

Jaké jsou tvé tréninkové možnosti?
Nikdy jsem nad tím neuvažovala. Možná bych snesla ještě větší zátěž v kombinaci s kvalitními doplňky stravy. Ale třeba čím menší zatížení, tím déle vydrží člověk sportovat. A holky by to neměly přehánět, aby se neproměnily v chlapa :-)

Jak se na tvé triatlonování dívají přátelé a rodina?
Všichni doma v minulosti sportovali a stále sportují. Děda má na kontě 43 odběhnutých maratonů. Mamka běhala 800m a skákala, otec  běhal 5 a 10km a posléze ho svedl triatlon. Sestra se narodila pro horské kolo a jezdí rovněž terénní triatlony, je mojí tréninkovou partnerkou. Přítel přesedlal ze silniční cyklistiky na horská kola, sedí mu delší tratě a v sezóně absolvuje rovněž několik triatlonů. Když vyrazíme na dovolenou, změní se ve zničující soustředění.

Kolik času věnuješ tréninku? Máš nějakého trenéra?
Myslím, že trénuji v zimě denně v průměru 2,5h, v létě 1,5h. Běh vede můj táta a kolo konzultuji s mým přítelem, plavu si podle sebe, pokud se to vůbec dá nazvat plaveckým tréninkem.

Jaké jsou tvé ambice a plány do budoucna?
Ještě pár let bych ráda jezdila závody jako doposud. Myslím, že práci ve školství lze spojit s trénováním. Až mi přestanou jít kratší závody, možná se vrhnu na dlouhé triatlony, ale neumím si z hlediska času představit, jak se na ně trénuje a možná jsem i trošku líná :-(

Kdo je tvůj sportovní vzor?
Nemám, ale v terénu na horském kole je to moje sestra Ivana.


Hodnocení:
Přečteno 513x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí