Xterra Czech: chystají se další změny

17.05.2006 -
Červnový závod světového poháru XTERRA v Hluboké nad Vltavou se letos pojede na pozměněných tratích. Drobné úpravy povedou ke zkvalitnění celé akce, která již od svého prvního ročníku v roce 2002 stojí na nejvyšším stupínku triatlonových závodů u nás a drží se stále i ve světové špičce závodů XTERRA. Pořadatelé chtějí překvapit účastníky hlavně novou a zajímavější tratí cyklistiky.
Ta však bude, i kvůli regulérnosti závodu, až do závodu veřejnosti uzavřena. Pojede se totiž převážně ve Staré oboře, která je po zbytek roku lidem nepřístupná a otevírá se pouze pro závod XTERRA Czech!

Úvodní disciplína bude podobná jako předloni, v řece Vltavě s vylézáním u fotbalového hřiště, kde bude postavené depo. Poplave se 550 metrů proti proudu a po obrátce opět po proudu zpět. Plavecký rekord drží stále Jan Řehula, který minulý rok urazil podobnou trať v čase 14:14.

Plán tratě horského kola bohužel ovlivnil krotký divočák Tonda, který se prohání v severní části Staré obory u Purkarce. Po spatření člověka se k němu s radostí, vlastní jeho více jak metrákovému tělu, nadšeně přiřítí. Zvláště má spadeno na cyklisty, které vášnivě rád doprovází dusajícím cvalem… Těžko říci, jestli by Tonda neztratil dobromyslné pochopení pro 300 závodníků, kteří by se prohnali jeho teritoriem a nechtěli ho ani podrbat za uchem.
Detailní popis trati cyklistické části najdete brzy na www.xterra.cz.

Také běžecká část se změní. Hned na začátku pořadatelé zařadili běh po pontonovém mostě přes Vltavu. Dále trať povede po pravém břehu řeky k silničnímu mostu a zpět na levý břeh a dále po známém okruhu v zámeckém parku. Cíl bude umístěn v prostorách depa na fotbalovém hřišti.
 
Kromě závodu jednotlivců, bude tento rok vypsán velký závod pro štafety, jak jsme již informovali. Soutěžit budou také přihlížející diváci, pro které bude připravena bohatá tombola. Do obou závodů se mohou přihlásit úplní amatéři, které baví rekreační sport. Start  je 24. června v Hluboké nad Vltavou, v jednu odpoledne.Online přihlášky jsou dostupné na www.xterra.cz, kde také najdete více podrobných informací o závodě.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závod
Přečteno 271x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí