Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj

10.08.2011 -
Jako nejprestižnější triatlon sezony na českém území oslaví v sobotu desáté narozeniny Krinner Xterra Czech. Závod v terénním triatlonu je znovu kvalifikací na mistrovství světa na Maui a součástí European tour jako její nejstarší podnik, samozřejmě i pátým závodem Czech tour.

Nabízí největší prize-money celkem 162 000 Kč. Přiveze i největší hvězdy v čele s vedoucím mužem americké série Sethem Wealingem, dvakrát bronzovým z mistrovství světa akademiků v olympijském triatlonu, a zejména úřadující mistryní světa Shonny Vanlandinghamovou.

Kromě úspěchů v Xteře, které se věnuje posledních pět let, je tahle 42letá dáma, bývalá profesionální basketbalistka, reprezentantka USA v házené a členka profistáje Luna Chix, nejúspěšnější ženou nejprestižnější americké bikové série Norba (5 výher v sérii, 15 jednotlivvých závodů). Navíc pečuje o vlastní kávovou farmu a značku na havajském Big Islandu…

„Jsme rádi, že se nám podařilo udržet úroveň a prestiž našeho závodu. Ve stále stoupající konkurenci podobných vytrvalostních podniků a také obtížnější ekonomické situaci si toho moc vážíme a děkujeme všem, kdo nám s tím pomáhají,“ říká Michal Piloušek, bývalý triatlonista, který Xterru přivezl z Havaje do Česka.

Letos se pojede podruhé ve Špindlerově Mlýně, kam se podnik přestěhoval ze zámecké obory na Hluboké. Start ve 12.00. Plave se 1,2 km v přehradě při vjezdu do města. Dva okruhy pro horské kolo v celkové délce 30 km vedou směrem na Klausovy boudy a Herlíkovický Žalý se sjezdem po červené sjezdovce do Svatého Petra. Tam je depo i cíl, tři běžecké okruhy po 3,5 km vedou po stráních směrem do Svatého Petra.

„Podle předpovědi by mělo být počasí mnohem lepší než loni,“ doufá Piloušek. Křest v průtrži mračen tehdy uspokojil jen ty opravdu nejotrlejší.

Opět se očekává bohatá účast z celého světa. Nahlásil se tradičně i Olivier Marceau, bývalý mistr světa v olympijském triatlonu, skvělý Němec Felix Schumann, nebo výtečná Rakušanka Carina Wasleová. Chybějí však loňští obhájci z Francie – Franky Batelier ukončil kariéru vinou ekonomických potíží sponzorů a Marion Llorblanchetová má zdravotní problémy.

Tím větší šance se nabízí elitním českým závodníkům. Schyluje se k velkému souboji Karla Zadáka, který letos získal první českou medaili na evropském šampionátu, a Janem Kubíčkem. Ten loni na Havaji vybojoval 13. místem historické české maximum. Mezi ženami hodně slibuje Helena Erbenová, bývalá olympionička v běhu na lyžích, nyní na mateřské dovolené.

Ve hře je 33 míst na startovní čáře říjnového mistrovství světa pod sopkou Haleakalou. Vedle toho se jede i snažší verze Xterra easy, proběhnou dětské závody pro všechny věkové kategorie a večer vypukne ve Skiareálu divoká after party s kapelou Bud. Přihlásit se dá ještě na místě v sobotu do 10.15.

Hodnocení:
Přečteno 815x

Komentáře

??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
TN Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí