Ironman 70.3 Wiesbaden se příští rok konat nebude

10.09.2016 -
V tomto týdnu vyšla tisková zpráva, která avizovala, že příští rok se populární Ironman 70.3 ve Wiesbadenu konat nebude. Německo tedy přišlo o malý klenot na poloviční distanci. Ve vzduchu ale visí jiný závod na německém území! Který? Více informací v následujícím textu

Historie závodu se začala psát v roce 2007 a příští rok se měl konat jubilejní desátý ročník této německé klasiky. Na startu se tradičně schází početné pole profesionálů, vždyť Ironman 70.3 Wiesbaden je kontinentální mistrovství. To znamená vysoké finanční odměny, prestiž a v posledních letech i dost bodů do KPR.

Rok 2011 byl významným ročníkem pro český triatlon. Na pódiu se vyrovnaly hned dvě české legendy triatlonu. Na stupni nejvyšším byl Andi Boecherer, druhé místo obsadil Filip Ospalý, který zažíval nejlepší triatlonová léta na této distanci. Třetí byl jeho tréninkový partner a dlouholetý sok Martin Krňávek. Tučným písmem se do historie Ironmanu zapsal rok 2013. Na startu byl Jan Frodeno, který doposud nezažil porážku na půlce a Wiesbaden mu připravil tuto nepříjemnou zkušenost. Životní formu měl Brit Ritchie Nicholls, který hnán vidinou velkého úspěchu, závěrečný půlmaratón prolétl za 1:08:53 a slavil tak životní triumf. Druhé místo obsadil vytáhlý Němec Frodeno, který měl trable ve druhém depu, organizátoři nemohli najít jeho běžecký pytel a nabral zde rozhodující ztrátu.

Výsledek obrázku pro ironman wiesbaden

I letošní ročník byl, co se týká konkurence jedinečný. V lázeňském městě se sešlo rekordní pole profesionálů. Z vítězství se radoval talentovaný Dreitz, který jako jediný prolomil hranici 4 hodin. Marně se dotahoval rychlonohý Lionel Sanders. Ten obsadil druhé místo.

Důvodem ukončení tohoto podniku je stávající problém s plaveckou částí, která vyžaduje změnu. Prozatím je tedy vyhlášená „tvůrčí pauza“ a prý se má tato náročná půlka opět vrátit. V současné době jsou tři závody ze seriálu Ironman na německém území. Vlajkovou lodí je ME Ironman Frankfurt, tomu předchází Ironman 70.3 v Kraichgau a závěrem evropské sezóny se koná Ironman 70.3 Reugen.

Německý trh a poptávka je enormní a tak se v kuloárech mluví o novém závodě na plné distanci – Ironman Hamburg. Hamburg hostí Světovou sérii ITU a pořádá jeden z největších závodů v Evropě na olympijské distanci. Dokonce se mluví o tom, že právě Hamburg by měl převzít štafetový kolík pořádání evropského šampionátu místo Frankfurtu.  Na startu by se měl představit Jan Frodeno a další velké hvězdy světového triatlonu. Takovou vizi má představenstvo města.

To, kde se bude konat evropský šampionát na poloviční distanci se má rozhodnout v následujících dnech.

Hodnocení:
Přečteno 639x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí
21.11.11Trénink plavávání, náměty k tréninku 2.