Světový titul z Austrálie si odváží Tim Reed a Holly Lawrance

4.09.2016 -
Je dobojováno! Austrálie letos hostila dějiště konání MS v Ironman 70.3 a na domácí horké pudě životního výsledku dosáhl Tim Reed. I ženský závod poznal překvapivou vítězku, stala se ji Holly Lawrance z Velké Británie. Radka Vodičková finišovala na 9. místě.

V mužském startovním poli z velikánů světového triatlonu v Austrálii chyběl Jan Frodeno, který se rozhodl svůj loňský titul neobhajovat. Javiér Goméz, který se soustředil na olympijské hry, ale zlomenina ruky mu start nedovolila. To ale nic neměnilo na atraktivitě letošního závodu. Startovní listina čítala ty nejzvučnější jména světového formátu. Plavecká část se odehrála s povolenými neopreny. Hned v úvodních metrech za to zostra vzal domácí závodník Josh Amberger, který plaveckou část opanoval. Za ním se ztrátou okolo 30 sekund vybíhají další silní plavci – Alexander, Bozzone, Don či McMahon. Kienle na čelo ztrácí dvě minuty, Sanders skoro čtyři a další velký favorit Dreitz ve vodě ztratil minutu. Cyklistická část tradičně zamíchala průběžným pořadím. Na čelo se dotahují Kienle, či Dreitz. Naopak se začíná propadat vítěz plavecké části Amberger. Metu 63. kilometru jako první proťal Kienle, následován krajanem Clavelem, Novozélanďanem Bozzonem nebo skvěle jedoucím veteránem Alexander. Cyklistická část žádný trhák neviděla a tak o vítězi měl rozhodnout až závěrečný běh.   Zde od prvních kilometrů úřadoval Butterfield pronásledován Kienlem, ale dopředu šel i Reed. Butterfield začal ztrácet Reed naopak získávat. Na čele se vytvořil tandem Kienle – Reed a bylo jasné, že vítěz vzejde z této dvojice. Z vítězství se k úžasu domácího publika radoval Tim Reed, který v závěru udolal Kienleho. Sympatický Němec finišoval o pouhé dvě vteřiny za Reedem. Trojici nejlepších doplnil skvěle běžící Švýcar Reudi Wild.

Výsledek obrázku pro holly lawrence triathlon

Ženský závod měl jasnou favoritku v podobě Daniely Ryf, která obhajuje titul. Letos v Rothu předvedla skvělou formu a jen těžko hledat větší hvězdu. Od úvodní plavecké části za to vzala Američanka Lauren Brandon, která osamocena diktovala drtivé tempo na úrovni prvních mužů. O minutu za Američankou se z oceánu vynořila Holly Lawrence, která letos ovládla legendární Alcatraz. Všichni očekávali nástup Ryf, ale ten se nekonal. Lawrance v životní formě po trati letěla a soupeřky jen počítaly ztrátu. Na běžeckou část vyběhla s komfortním náskokem a první kilometry naznačily, že se Austrálie dočká překvapení dne a dočkala. Britka Holly Lawrence svou misi dotáhla do úspěšného konce a radovala se tak z titulu mistryně světa. Druhé místo brala rychle běžící Melisssa Hauschildt. Trojici nejlepších doplnila Kanaďanka Heather Wurtele. Favoritka Ryf finišovala na nepopulárním čtvrtém místě. Radka Vodičková předvedla své kvality a v nabité konkurenci světových závodnic dokončila na 9. místě.


České stopy:

V nejmladší věkové kategorii M18-24 se představil Jakub Langhammer (4:18), který zde obsadil 7. místo.

V kategorii M25-29 finišoval na 32. místě Pavel Petrásek (4:17 - nejrychlejší Čech), Lukáš Maiwaelder ve stejném kategorii bral 67. místo (4:29).

V ženách 30-34 premiéru si na MS odpracovala Pavlína Švadlenková, která dokončila na 70. místě (5:21).

Muži 35-39: Zkušený David Sajner skončil na 146. místě (4:43, ve stejné kategorii žen Hana Sýkorová vybojovala 6. místo s časem 4:57).

M40-44: Roman Malivánek závod dokončil na 31. místě (4:33), Martin Ovsjannikov 116., 4:51, Václav Petrásek 141. 4:55, Lumír Hlaváč 160. 5:00, Tomáš Přitasil 167. 5:01, Vojtěch Borovian 207. 5:13.

M55-59: Daniel Machek, bývalý držitel národního rekordu na 1500VZ, v Austrálii dokončil na 28. místě ve své věkové kategorii (5:05).

 

Hodnocení:
Přečteno 928x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí
21.11.11Trénink plavávání, náměty k tréninku 2.