Kde se bude konat MS v půlce v roce 2018?

29.05.2016 -
Letos Austrálie, za rok Amerika a kde se bude konat MS v půlce následující rok? WTC přišla hned se třemi adepty na konání čím dál tím oblíbenější poloviční vzdálenosti. Více informací v článku.

Zdá se, že rozhodnutí WTC o systému každoroční změně konání MS v 70.3, bylo dobrou volbou. Historii konání MS Ironmanu 70.3 začalo v americkém Clearwateru v roce 2006. Termín konání byl až po Havaji, a tak mnozí závodníci závod neměli v hledáčku. Clearwater dějiště hostil až do roku 2010. Od roku 2011 až do 2013 se MS přestěhovalo do města kasin, do Las Vegas. Posunul se termín konání – a to měsíc před Havají. Las Vegas se zdálo být ideální lokalitou, ale hned první ročník ukázal na nedostatky. Závod se musel konat ve stylu orientálních závodů, tedy brzy ráno. Vysoké teploty sužovaly všechny kvalifikované. V roce 2013 WTC oznámilo žhavou novinku. Dějiště MS v půlce bude kluzné – každý rok na jiném kontinentu a pořádat je budou již ověření pořadatelé. Premiérový ročník přivítal kanadský Mont Tremblant a premiéra vyšla na výbornou. O to víc, že v Mont Tremblant došlo k souboji titánů Goméz versus Frodeno, vítězně z hvězdného dua vzešel Španěl Goméz. Další ročník měla na starosti Evropa. Možností se nabízela celá řada – Zell am See, Wiesbaden a další ověřené podniky se popraly o uskutečnění světového šampionátu. Nakonec volba padla na Zell am See. Rakousko nabídlo rovněž plný servis všem závodníkům a poprvé v historii závodu vyšlo počasí na výbornou. Z vítězství se radoval suverén celé loňské sezóny Jan Frodeno. Goméz se musel spokojit s bronzem.

Rok 2016 má na starosti australská Mooloolaba v Queenslandu. Mooloolaba je známá destinace mnohých triatlonistů. Koná se zde světový pohár v olympijském triatlonu. Známá destinace je již i pro rok 2017. Pořadatelem bude opět Amerika, tentokrát otěže převezme Chattanooga v Tennessee. Před nedávnem WTC zveřejnilo tři kandidáty pro rok 2018. V roce 2018 štafetu převezme evropská sekce Ironmana. Kandidáti na pořádání jsou tři:

Ironman Budapešť – rychlá a velmi populární maďarská půlka se zdá být logickou volbou. Tamní tratě vybízejí k rychlým časům. Budapešť má dostatečné množství ubytování.

Ironman Nice – Nice je proslulé pořádáním plného ironmana v červnu. Cyklistická část patří k těm nejnáročnějším v celém seriálu Ironman. Perla azurového pobřeží je triatlonovým monumentem. Otázkou zůstává, jaká trať by byla na polovičním Ironmanu.

Ironman South Africa – africké závody spadají mezi „evropskou tour“, i když je jih Afriky pro Evropany z ruky. Port Elizabeth každoročně z kraje sezóny hostí plného Ironmana a patří mezi uchazeče o konání mistrovské půlky.

Který ze závodů byste zvolili Vy?             
Hodnocení:
Přečteno 674x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí
21.11.11Trénink plavávání, náměty k tréninku 2.