Hawaii dokončilo všech 18 Čechů. Lukáš Pazdera vyhrává Wintermana.

15.10.2019 -
Havajské božstvo nechalo závod dokončit všech 18 českých reprezentantů. Třetí vítězství si připisuje Jan Frodeno a první Anne Haug. Nejlepším z Čechů Pavel Petrásek a Jana Richterová. Wintermana ovládl skvělým závěrečným během Lukáš Pazdera.

IRONMAN World Championship Hawaii 2019 - full distance

Dlouho očekávaný závod MS v ironmanu přinesl suverénní vítězství velkého favorita Jana Frodena, který si nejlépe poradil s nástrahami místní tratě a stanovil nový traťový rekord na 7:51:13. Po nepovedené premiéře Javiera Gomeze v loňském roce si ani letos s tratí neporadil lépe další nováček ve startovním poli. Alistair Brownlee ke konci cyklistické části začal výrazněji ztrácet a na maratonu se pouze trápil. Do cíle dorazil na 21.místě. Dalším překvapením bylo odstoupení Patricka Langeho v cyklistické části. V profi ženách si pro titul Mistryně světa doběhla Anne Haug, která potvrdila svou skvělou formu především v závěrečném běhu. Na druhém místě závod dokončila dlouho vedoucí Lucy Charles a na místě třetím do cíle doběhla Sarah Crowley. Favoritka závodu Daniela Ryf neobhájila svoje vítězství z předchozích let a závod dokončila na 13.místě.

Celkem 5 českých reprezentantů se v závodě dostalo pod hranici deseti hodin. Nejlepším byl podle očekávání Pavel Petrásek, který zaznamenal čas 9:10:43, Druhým v pořadí byl Jan Kundrát s časem 9:20:10, třetí Petr Lukosz, kterému se časomíra v cíli zastavila na hodnotě 9:33:08. Pod deset hodin se také vešla jediná česká žena na startu, která také jako jediná přiváží domů pódiové umístění. Jana Richtrová časem 9:55:45 doběhla pro triumf ve své věkové kategorii. Pod hranicí 10h se ještě vešel Karel Sumbal, který doběhl do cíle v čase 9:49:12

(zdroj:facebook Roman Procházka)

Podrobné výsledky českých závodníků :

RICHTROVA JANA - 9:55:45 - 1:16:02 / 4:58:42 / 3:33:52 - 1./491.

PETRASEK PAVEL - 9:10:43-0:58:01/4:55:05/3:10:55-  8./ 102.
KUNDRAT JAN - 9:20:10-1:06:12/4:51:04/3:17:06  30./156.
LUKOSZ PETR - 9:33:08-1:02:51/4:55:56/3:24:46  55./261.
SUMBAL KAREL - 9:49:12-1:03:14/5:23:11/3:15:05  57./418.
MALIVANEK ROMAN - 10:04:29-1:09:56/5:17:25/3:28:27   66./593.
KOVALOVSKY JAN - 10:07:50-1:02:30/5:04:14/3:54:39  105./629.
JAROS ZBYSEK - 10:14:24-1:03:01/5:13:33/3:50:16 90./701.
PROCHAZKA ROMAN - 10:14:24-1:15:23/5:03:36/3:46:53 91./702
KACENA VOJTECH - 10:35:21-1.06:31/5:35:01/3:36:01 163./911.
DOSTAL TOMAS - 10:47:59-1:13:26/5:43:26/3:40:51 140./1044.
PAVLIK JOSEF - 10:48:04-1:15:22/5:44:23/3:37:40 169./1046.
HYZL JAROSLAV - 11:34:52- 1:00:31/5:20:43/5:03:14 142./1433
CRKVA FRANTISEK - 11:55:02- 1:24:56/5:31:42/4:22:37 234./1560.
MACHEK DANIEL - 11:41:44- 0:58:07/5:44:25/4:48:48 21./1480.
SVOBODA MILAN - 12:07:16-1:10:23/5:45:27/4:55:59 190./1632.
STEPANEK FRANTISEK - 12:21:38-1:15:17/5:39:53/4:50:55 245./1698.

výsledky

Winterman Xtreme Triatlonu 2019

Pro extrémní ironmany, kterým nevadí místní chladnější klima a strmé kopce, se o víkendu konal Winterman Xtreme Triatlon. Do závodu v letošním roce odstartovalo 83 triatonistů. Největšími favority závodu byli David Jílek a Petr Vabroušek. Na startu však bylo mnoho velice dobrých triatlonistů, kteří chtěli této dvojici znepříjemnit cestu za vítězstvím. Z vody na prvním místě vylézal Jan Venca Francke, který měl náskok 3 minuty na pronásledovatele Petra Vabrouška s Davidem Jílkem. Na kole do druhého depa přijeli společně právě Petr s Davidem. Ironman se však rozhoduje především až v závěrečném maratonu. V náročném maratonu s cílem na Ještědu měl nejvíce sil Lukáš Pazdera, který si doběhl pro vítězství. Druhým v cíli byl David Jílek a na místě třetím se umístil také skvěle běžící Jan Venca Francke. Petr Vabroušek, který měl za sebou velice náročný extrémní triatlon v Černé Hoře, bral nakonec celkově čtvrté místo. Na svém profilu popisuje průběh závěrečného běhu takto : "Chvilku mi trvalo, než jsem rozhýbal staré kosti a tak měl na 4. km David už 2 min náskok. Dostal jsem se ale do tempa a až do půlmaratonu to letělo a rozestup se nezvětšoval. Lehce jsem i plánoval v druhé půlce do kopce útok na vítězství. V jednom seběhu mi ale přitahovače stehna svým zkrácením připomněly krutý maraton na Blacklake Xtreme Triathlon Montenegro a tempo ze 4:50 šlo přes 5:15 a bylo jasné, že Davida už nedostihnu. Navíc se zezadu začal dotahovat skvěle běžící a následně vítězný Lukáš Pazdera a později i Venca Francke." Celkem čtyři ženy zvládli náročné trasy tohoto závodu. Nejrychleji se do cíle dostala Alena Vrátná, která zvítězila před druhou Libuší Beránkovou a třetí Pavlou Opoleckou.