Blatný a Paul chtějí zdolat dva kilometry v ledové Vltavě
V Praze Braníku poběží proti proudu řeky ke kótě říčního kilometru 60,4 a poplavou nejméně ke kótě 59,4 říčního kilometru za camping Kotva, oznámil ČTK Blatný, zakladatel a šéf otužileckého Klubu ledních medvědů a přemožitel kanálu La Manche.
Nejdelší 750 metrů dlouhou trať v ledové Vltavě letos 26. prosince plavalo při Memoriálu Alfreda Nikodéma na počest prvního českého pokořitele kanálu La Manche Františka Venclovského přes 60 plavců a plavkyň. Nejrychlejší byla devatenáctiletá Eliška Novotná.
Lední medvědi budou plavat také kratší tratě od 500 do 1300 metrů. Scházejí se na břehu Vltavy v Praze Braníce v Lodnické ulici. Letošní akce začíná v 10:00.
Sedmačtyřicetiletý Blatný uvádí, že se otužuje už od roku 1971. Plave stylem prsa. Kanál La Manche zdolal v roce 1998. V letech 2000 až 2005 absolvoval vltavské maratony, vždy se startem od Slapské přehrady na 40 až 92 kilometrů. Poslední, nejdelší, kdy doplaval až do Mělníka za soutok Vltavy s Labem, trval 29 hodin a tři minuty. Pětatřicetiletý Paul je členem Klubu ledních medvědů od roku 2008. Má za sebou dálkové plavby ve Vltavě nad 25 kilometrů.
Otužilecké plavání má v Česku dlouhou tradici. Nejznámější je právě Memoriál Alfreda Nikodéma, který se plave o druhém svátku vánočním. Letos se konal již 65. ročník a účastnilo se ho rekordních 223 plavců. Dosud největší účast byla v roce 1976, kdy si přišlo zaplavat 214 plavců. Průkopník otužileckého plavání, pražský zlatník Nikodém poprvé o Vánocích plaval se skupinkou mužů ve Vltavě v roce 1923. V témže roce založil sekci Zimní záchrana tonoucích při pražském Amatérském plaveckém klubu.
vh mal
Přidat komentář
Zpět