Nabitý aquatlon startuje v Praze

3.02.2011 -
Nejlepší zimní příprava triatlonistů? Aquatlon, kombinace plavání a běhu. Aneb druhý z multisportovních seriálů českých pohárů startuje už v sobotu v Praze. V 10.30 se plave v bazénu v Podolí, odpoledne ve 14.00 pak běží Gundersenovou metodou s odstupy na atletickém stadionu na Děkance. Dospělé čeká 400 metrů ve vodě a 5 kilometrů na ovále.
„Máme už přes sto přihlášených ve všech kategoriích,“ říká pořadatel Martin Dvořák.
Chystají se i elitní čeští reprezentanti. „Na plavání trošku ztratím, ale pak chci zkusit napálit pětku naplno, abych viděl, co to se mnou udělá,“ plánuje Přemysl Švarc před odletem na tréninkový kemp do Jižní Afriky a pak na světový pohár do Austrálie. Jeho trenér Zeman ho bude sledovat přímo na trati se startovním číslem.

Mezi ženami je hlavní favoritkou Petra Kuříková. Ta se loni stala v Dubaji dokonce juniorskou mistryní světa v biathle, odrůdě aquatlonu, pořádané federací moderního pětiboje. Pro úplnost, do roku 2008 pořádali mistrovství světa v aquatlonu (v kombinaci běh-plavání-běh) i triatlonisté jako přípravu vždy dva dny před šampionátem na olympijských tratích.

Dále se v Praze ukáží František Kubínek, Lenka Šimáková nebo železní mužové Tomáš Bednář a Pavel Kašpárek a další. Český aquatlonový pohár má pět zastávek a na prémiích čeká celkem 250 000 Kč, honorují se i zástupci médií, rodinné a firemní týmy.
„Tato kombinace je otevřená všem, plavcům, běžcům i vícebojařům, ale i sportující veřejnosti. Dostaneme je do závodní atmosféry. Pro děti je to ideální příprava pro techniku a kombinaci, ale nelimituje je kolo a s ním spojená nebezpečí,“ dodává Dvořák, trenér českého týmu na úspěšné olympiádě v Sydney 2000.

A poměry 400 x 5? „Podle triatlonu by mělo být plavání delší,“ tvrdí Dvořák, sám bývalý plavec, účastník komunistické lžiolympiády Družba v Moskvě 2004. „Ale chápu, že pro lidi, co pravidelně neplavou, bude už tahle vzdálenost naplno docela náročná. Přijít může opravdu každý.“

Hodnocení:
Přečteno 140x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.5.12Elitní norský plavec Dale Oen náhle zemřel ve věku 26 let
2.5.12Švýcar Bromeis symbolicky zahájil plavání Rýnem
2.5.12Barbora Závadová první na Velké ceně Ostravy
30.4.12Testovali jsme plavecké pomůcky Finis II.
25.4.12O evropské medaile se poplave i ve smíšených štafetách
21.4.12Akvabely Bernardová a Dufková se nominovaly na olympijské hry
11.4.12Testovali jsme plavecké packy Finis
6.4.12Pořadatelství MS v krátkém bazénu od Italů převzalo Dauhá
4.4.12Japonský prsař Kitadžima pojede na čtvrté olympijské hry v řadě
2.4.12"Úhoř Eric" se po dvanácti letech vrátí na olympiádu