KINESIOTAPE Temtex na vlastní kůži + video jak se tape na M. gastrocnemius lepí

23.09.2009 -
Jistě jste si všimli na etriatlonu.cz nepřehlédnutelné reklamy na kineziologický taping. V posledních letech se velmi často začal objevovat na atletických mítincích a nyní jej můžete vyzkoušet i vy. Přináším vám své postřehy.

Ke konci sezóny mě začaly zlobit Achillovy šlachy. Kdo si prošel podobným patáliemi, jistě ví, jak nepříjemné je to zranění. Nevyhýbá se ani špičkovým závodníkům. Tomáš Kočař, Martin Krňávek a Jan Vodehal by mohli vyprávět… Problém bylo nutné urychleně řešit, neboť slibně rozjetou sezónu jsem chtěl se ctí dokončit.

Když si doktor MUDr. Robert Válka vyslechl můj problém, šáhl do šuplíku a vytáhl zeleně vyhlížející náplast. Dal se do díla a Achillovy šlachy mi profesionálně zatejpoval. Shodou okolností jsem měl šortky a na tejpy jsem se nemohl vynadívat. Oči na nich mohli nechat i staré babičky v tramvaji, které fakt nechápaly :-)

Tejp vás neomezuje v tréninku, je možno s ním i plavat a při pohybu cítíte, jak zmírňuje v inkriminovaném místě napětí a především bolest. Po důkladném rozcvičení a zahřátí jsem odstartoval vstříc dlouhému duatlonu v Příbrami na tratích 10-60-10. Tejpy zafungovaly prvotřídně. Achillovky se občas ozvaly, ale vše bylo OK. Světe div se, dva dny po závodě bolest zmizela úplně.

Až budete mít podobné potíže, vřele doporučuji tyto zázračné a především slušivé pásky z Jižní Koreje :-) Vykazují i další kladné účinky, vřele doporučuji.

Více se o kineziologických tejpech dočtete zdeV Příbrami jsem bral 3.místo :-)

Trenéři Etriatlon Teamu absolvovali školení  "Terapeutické využití Kinesiotape"
v rámci diskuzního fora vam rádi odpovíme na dotazi, které se této problematiky týkají www.forum.etriatlon.cz (regenerace, rehabilitace)

Hodnocení:
Přečteno 4677x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
23.11.20Trenéři...krátké zamyšlení nad tím, na co nám jsou
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
20.11.19“KOLCE“ …i bez sněhu můžete trénovat na…
22.10.13Suchá příprava v plavání
26.6.13Zásady sportovního tréninku.
16.1.13Jak Australané trénují - trénink plavání (vytrvalci)
10.2.12Předcházejte poranění ramene.
20.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vám pomohou zvítězit, II. díl.
13.1.12Vnitřní řeč - Myšlenky, které vás porazí, I. díl
6.1.12Jak se rodí šampioni /plavání/ - ohlednutí